آموزش نصب و تعمیر دزدگیر

دزدگیرها یکی از مهمترین ابزارهای امنیتی هستند که در خانه ها، اماکن مسکونی و مکان های تجاری نصب می شوند. استفاده از این ابزارهای امنیتی باعث ایجاد امنیت و آرامش در خانه می شود.

نصب دزدگیر

در صورتیکه قصد دارید راجب نصب دزدگیر بیشتر بدانید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

نصب پنل دزدگیر

نصب دزدگیر یکی از کارهای تخصصی است که نیاز به تجربه و مهارت دارد و قبل از نصب ابتدا باید مکان مناسبی برای دزدگیر انتخاب کنید و سپس اقدام به نصب پنل دزدگیر کنید.

قبل از نصب پنل را با استفاده از یک میخ کوچک در محل تعیین شده محکم کنید، البته پنل را در مکانی نصب کنید که قابل دید نباشد و دوربین از خطر باران، رطوبت و آفتاب شدید در امان باشد و خراب نشود.

نصب سنسورها

پس از اینکه پنل دزدگیر را آماده کردید، نوبت به نصب سنسورها میرسد، دراین مرحله شما باید سنسورها را روی پنل مرکزی نصب کنید، سنسورها ۴ سیم مختلف دارند که ابتدا باید سر سیم ها را کمی لخت کنید سپس سیم های منفی را به منفی و سیم ها مثبت را به سمت مثبت پنل وصل کنید.

نصب باطری دزدگیر

دراین مرحله نوبت به نصب باطری روی پنل میرسد، اگرچه سیستم دزدگیر از برق مستقیم استفاده میکند اما گاها برق سیستم دزدگیر با اختلال می شود و دزدگیر از کار می افتند، بنابراین استفاده از باطری باعث می شود پس از قطعی برق شهری، برق دوباره بطور مستقیم به دزدگیر وصل شود.
نصب باطری بطوری است که شما باید کابل قرمز پنل را به کلید قرمز و سیم مشکی را به کلید مشکی باطری وصل کنید.

نصب اسپیکر دزدگیر

دزدگیر از یک سیستم صوتی قوی استفاده میکنند که باعث ایجاد ترس و وحشت سارقین می شود، در واقع اسپیکر ها و آژیرهای نصب شده روی پنل با کمک سنسورها به صدا در می آیند.
یکی از مراحل نصب دزدگیر، نصب اسپیکر آن است که شامل دو رشته کابل می شود. برای نصب کافیست تا هر دو رشته کابل را روی برد پنل که با کلمه اسپیکر حک شده است، وصل کنید تا آژیر دزدگیر فعال شود.

اضافه کردن ریموت دزدگیر به پنل

پس از نصب اسپیکر، نوبت به وصل کردن ریموت به پنل میرسد، برای اینکار کافی است دکمه REMOTE LEARN را روی پنل همزمان با دکمه REMOTE برد چند ثانیه نگه دارید. پس از گذشت چند ثانیه یک آلارم پخش می‌شود که نشان دهنده اضافه شدن ریموت جدید به پنل مرکزی دزدگیر است.

نصب چشمی دزدگیر

چشمی دزدگیر با استفاده از سنسورهایی که در داخل خود دارد، قابلیت تشخیص اشیا را دارد البته اگر در هنگام نصب بتوانیم به درستی نصبش کنیم اما اگر چشمی را نتوانیم به درستی نصب کنیم، دزدگیر کار نخواهد کرد.
برای نصب چشمی ابتدا کابلی که از پنل مرکزی خارج می‌شود را با دقت به قسمت منفی و مثبت سنسور چشمی وصل می‌کنیم سپس سیم NC را هم در قسمت منفی یا مثبت قرار می‌دهیم.

اتصال دزدگیر به اینترنت

اتصال دزدگیر به اینترنت یک گزینه جدیدی است که به دزدگیرها اضافه شده است و از آنجاییکه اتصال دزدگیر به اینترنت نیازمند اطلاعات تخصصی است، بهتر است این کار را به متخصص با تجربه ای بسپارید چراکه دزدگیرها انواع مختلف دارند و وصل کردن آنها به اینترنت روش های مختلف دارد، برخی از دزدگیرها با استفاده از وایفا به گوشی همراه و کامپیوتر وصل می شوند اما بعضی از مدل های ساده تر با استفاده از سیم کارت و شماره تماس به گوشی همراه وصل می شوند.

تعمیر دزدگیر

آموزش تعمیر دزدگیر

اگر دزدگیر خانه شما خراب شده است و به این فکر میکنید که چگونه تعمیرش کنید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا روش تعمیر دزدگیر را یاد بگیرید.
اگرچه قصد یادگیری خدمات نصب و تعمیر دزدگیر را دارید، کافیست تا وارد وبسایت فنی شو شوید و از بخش خدمات ما دوره های آموزشی مورد نیاز خود را انتخاب کرده و در کلاس های آنلاین و حضوری ما شرکت کنید.

تشخیص مشکل دزدگیر

برای تعمیر دزدگیر بهتر است قبل از هر اقدامی مشکل دزدگیر را تشخیص دهید. اکثر دزدگیر ها مشکلات شایع و رایجی دارند که نیاز به حضور متخصص نیست و خودتان میتوانید برطرف کنید. بطور مثال قطعی سیم ها، تمام شدن باطری، خراب شدن و فرسوده شدن سیم ها از رایجترین مشکلات دزدگیر هستند که به راحتی برطرف می شوند.

1- چک کردن اتصال کابل ها و ترمیم کردن آنها

گاهی وقت ها برخی از متخصصان کم تجربه در جریان نصب دزدگیر، اتصال کابل ها را به درستی انجام نمیدهند و گاهاَ سیم ها فرسوده می شوند و عملکرد دزدگیر را با مشکل مواجه میکنند، بنابراین چک کردن سیم ها و وصل کردن دوباره آنها اولین اقدامی است که شما باید انجام دهید.

2- بررسی سیستم سیم کشی

اگر اتصال سیم ها اشتباه باشد و سیم های مثبت و منفی جابجا وصل شده باشند، سیستم دزدگیر به درستی کار نمیکند که اینکار به ندرت اتفاق می افتد اما یکی از دلایلی که سیم کشی را بهم میزند، لرزش خانه در اثر زلزله و یا فرسایش سیم ها است بنابراین به سیم کشی سیستم دزدگیر خانه خود نیز توجه داشته باشید.

3- بررسی سیستم پنل مرکزی دزدگیر

یکی دیگر از مشکلاتی که در سیستم دزدگیر خانه اتفاق می افتد خرابی پنل مرکزی است که نیاز به تنظیم مجدد دارد، البته اگر برد دستگاه سالم باشد، میتوانید با تنظیم مجدد سیستم دزدگیر مشکل را برطرف کنید اما اگر برد سوخته باشد، شما باید حتما دزدگیر خانه خود را عوض کنید.
در صورتیکه مشکل از پنل مرکزی دزدگیر باشد، بهتر است با کمک دفترچه راهنمای مسئول و پس از مشورت با یک فرد متخصص و باتجربه اقدام به تنظیم مجدد سیستم دزدگیر کنید.

4- بررسی کردن حسگرهای دزدگیر

حسگرهای دزدگیر بعضی وقت ها خراب می شوند و یا اگر سیستم دزدگیر شما به تعداد کافی حسگر نداشته باشد،‌ ممکن دزدگیر نتواند اشیای نزدیک خود را تشخیص دهد.

زمانی که تعداد سنسور های سیستم امنیتی کافی نباشد، این احتمال به راحتی ممکن می شود که دزدگیر اماکن شما نتواند به خوبی موارد مشکوک را شناسایی کند و به شما گزارش دهد.

بنابراین مطمئن شوید که به تعداد کافی حسگر در سیستم دزدگیر شما وجود دارد.

5- بررسی ریموت کنترل

گاها خرابی ریموت کنترل باعث می شود شما فکر کنید دزدگیر خراب شده است، در حالیکه ممکن است با تعویض باطری ریموت و یا تعویض خود ریموت مشکل دزدگیر بطرف شود.
بنابراین اگر گاهی متوجه می شوید که دزدگیر خانه شما از کار افتاده است، ابتدا ریموت کنترل را بررسی کنید، سپس سراغ موارد دیگر بروید.

آموزش نصب و تعمیر دزدگیر در آموزشگاه فنی شو

موسسه فنی حرفه ای فنی شو یکی از معتبرترین مراکز آموزش حرفه های تخصصی چون آموزش نصب و تعمیر انواع دوربین، آموزش نصب و تعمیر انواع یخچال، آموزش نصب و تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای وغیره میباشد.
ما با داشتن تیم مجرب و متخصص در کنار خود، به شما عزیزان کمک میکنیم تخصص های مورد نیاز خود را به بهترین شکل آموخته و وارد بازار کار شوید، برای دریافت دوره های آموزشی کافیست تا وارد بخش دوره ها شوید و ثبت نام کنید.

یادگیری تعمیر دزدگیر به شما این فرصت را می‌دهد تا به طور فعال در حفاظت از امنیت خود دخیل شوید و به عنوان مدیر امور فنی خودتان عمل کنید. این مهارت به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی مشکلات فنی دزدگیرهای خود را تشخیص دهید و آنها را به بهترین شکل ممکن رفع کنید.

مزایای آموزش تعمیر دزدگیر

در زیر به برخی از مزایای یادگیری تعمیر دزدگیر اشاره شده است:

1. حفاظت از دارایی‌ها

با یادگیری تعمیر دزدگیر، شما می‌توانید به طور فعال در نگهداری از دارایی‌های خود شرکت کنید. امکان تشخیص و رفع سریع مشکلات فنی دزدگیر باعث افزایش کارایی واحد حفاظتی می‌شود.

2. خودکارآمدی و صرفه‌جویی

با توانایی یادگیری تعمیرات دزدگیر، شما نیاز به  تعمیرکاران حرفه‌ای را ندارید و به صورت خودکارآمد می‌توانید مشکلات را حل کنید، که این موضوع به صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیرات منجر می‌شود.

3. افزایش اطمینان و آرامش

یادگیری تعمیر دزدگیر به شما اطمینان و آرامش بیشتری در خصوص امنیت خانه یا محل کارتان می‌دهد. امکان رفع سریع مشکلات و وجود یک سیستم دزدگیر عالی باعث می‌شود تا به آسودگی بیشتری از امنیت خود لذت ببرید.

4. اشتغال زایی شخصی

این مهارت به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان یک تکنسین دزدگیر خودتان عمل کنید و حتی در صورت تمایل، خدمات تعمیر دزدگیر به دیگران را ارائه دهید، که می‌تواند منجر به اشتغال زایی شخصی شما شود.

یادگیری تعمیر دزدگیر نه تنها یک مهارت فنی است بلکه به شما احساس توانمندی در مدیریت امور امنیتی خودتان را میدهد و به عنوان یک فرآیند آموزشی کارآمد و کاربردی محسوب می‌شود.

نصب دزدگیر

مزایای آموزش نصب دزدگیر

نصب دزدگیر یکی از فعالیت هایی است که تعمیرکاران و نصاب های ماهر ما همه روزه مشغول آن هستند و درآمد بسیار خوبی از طریق به دست می آورند چراکه روزانه صدها شرکت، دفتر و سازمان با ما تماس میگیرند و نیاز به نصب دوربین دارند. از سوی دیگر نصب دزدگیر یک حرفه و هنر است و هرکسی توانایی انجام دادن آنرا ندارد.

علاوه برآن، آموزش نصب دزدگیر مزیت های بیشمار دیگری هم دارد که ما در ادامه توضیح داده ایم:

صرفه جویی در هزینه نگهبانی

آموزش نصب دزدگیر به شما کمک میکند بجای اینکه نگهبان استخدام کنید و هزینه نگهبانی بپردازید با نصب یک دزدگیر بر تمام محیط داخلی خانه، فروشگاه یا ویلای خود نظارت داشته باشید و مطمئن باشید که در صورت ورود افراد غیر مجاز به محیط خانه شما دزدگیر به سرعت شما را صدا میزند.

علاوه برآن، در صورتیکه شما با نصب دزدگیر آشنایی نداشته باشید مجبور میشوید برای نصب دزدگیر و اعزام متخصص دزدگیر به محل خود هزینه سنگینی بپردازید در حالیکه با آموزش نصب دزدگیر میتوانید به راحتی دزدگیر های خانه خود را بدون اینکه هزینه ای بپردازید خودتان نصب کنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی و زمان

انرژی و زمان هر دو با ارزش هستند و صرفه جویی در مصرف آنها باعث بقای کسب و کار و حتی زندگی ما می شود به همین ترتیب آموزش نصب دزدگیر علاوه بر افزایش امنیت  و اطمینان خاطر به شما کمک میکند علاوه بر صرفه جویی در هزینه های مالی و نگهداری در مصرف وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

زیرا بدون اینکه وقت خود را برای انتظار کشیدن هدر دهید تا متخصص مورد نظر به محل شما اعزام شود، خودتان میتوانید سریعاً اقدام به نصب دزدگیر کنید.

کسب درآمد به عنوان یک شغل

سومین و اما مهمترین مزیت آموزش نصب دزدگیر، کسب درآمد به عنوان یک شغل تخصصی است به این مفهوم که اگر شما نصاب دزدگیر باشید، میتوانید علاوه براین که در خانه یا مغازه خودتان دوربین نصب کنید، برای مکان های دیگر هم دوربین نصب کنید و در ازای آن پول دریافت کنید.

تازه اینکه بازار کار این شغل بسیار گرم است و درآمد بسیار خوبی هم دارد، اگرچه نمیتوان درآمد متخصصان نصب دزدگیر را بطور دقیق بیان کرد اما اگر شما آموزش نصب دزدگیر را به خوبی سپری کرده باشید و تجربه داشته باشید، میتوانید چیزی بین ۷۰ تا  ۸۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشید.

هزینه آموزش نصب دزدگیر

هزینه آموزش نصب دزدگیر با توجه به عوامل مختلف، متفاوت است اما این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که هر دوره آموزشی هرچند که قیمت مناسبی داشته باشد، نمیتواند به شما کمک کند صفر تا صد تعمیر و نصب دزدگیر را یاد بگیرید بنابراین متوجه باشید که پول خود را هدر ندهید و در جای درستی سرمایه گذاری کنید.

چرا باید دوره آموزش نصب دزدگیر فنی شو را انتخاب کنیم؟

آموزشگاه فنی شو افتخار دارد که با حضور گرم اساتید با ورزیده و مجرب توانسته است به صدها دانش آموز جوان کمک کند تا پس از سپری کردن دوره های آموزشی این مرکز وارد بازار کار شوند و به کسب درآمد بپردازند.

ما فقط به شما آموزش نمیدهیم بلکه دوره های ما بصورت پروژه محور هستند و دانشجویان عزیز پس از آموزش موضوعات اساسی، طی یک دوره کار آموزی رایگان همراه با استاد مربوطه خود سر پروژه های عملی میروند تا کار را بصورت تخصصی بیآموزند.

خبر خوب دیگر برای شما عزیزان این است که ما به دانشجویان خود پس از فراغت از این آموزشگاه، مدرک فنی حرفه ای رسمی تقدیم میکنیم تا کارجویان عزیز بتوانند با خیال راحت وارد بازار کار شوند.

اگر قصد داری به خانواده بزرگ فنی شو بپیوندی، همین حالا وارد بخش تماس با ما شده و با کارشناسان ما تماس بگیر!

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

محدودیت سنی: ندارد

حداقل مدرک تحصیلی: سیکل

جنسیت: آقا/خانم

پیش نیاز: ندارد

پایان خدمت: نیاز ندارد

محل برگذاری: تهران

ثبت نام در دوره تعمیر انواع دزدگیر

نظر هنر جویان درباره آموزشگاه فنی شو

مزایای دوره آموزش تعمیر انواع دزدگیر

راه های ارتباطی جهت مشاوره

شما هنر آموزان عزیز میتوانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

کارشناسان ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند

شماره های تماس:

09128931478

09190189432

 8848-4088 (021)

09128931476