آموزش نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرف‌شویی، دستگاه‌های هوشمندی که در زندگی روزمره‌مان به ما کمک می‌کنند. این دستگاه‌ها با طراحی منحصر به فرد و عملکرد قدرتمند، فرآیند شستشوی ظروف را به یک تجربه آسان و بهینه تبدیل کرده‌اند. زمان و انرژی ذخیره می‌شود و همچنین نتیجه نهایی تمیز و براق به چشم می‌آید.

چرا به آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز داریم؟

تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از کارهای ضروری و مهم برای افزایش طول عمر ماشین و استفاده طولانی مدت از این دستگاه‌های خانگی است. طبیعی است که ماشین ظرفشویی پس از استفاده طولانی مدت دچار مشکلات و نقص های فنی مختلفی می شود.

بطور مثال ممکن است نقص در پمپ‌ها، شیرهای آب، سیستم ها برقی و الکتریکی، یا در سیستم‌های شوینده و خشک‌کننده ایجاد شود و نیاز به تعمیر داشته باشد که برای تعمیر آن ابتدا باید مشکل اصلی را شناسایی کنید و سپس قطعات خراب شده را تعمیر یا تعویض کنید.

 به خاطر داشته باشید که برای تعمیر ماشین ظرفشویی، معمولاً به تخصص یک تکنسین حرفه ای نیاز است چراکه تکنسین‌ها توانایی تشخیص و رفع مشکلات مختلف ماشین های ظرفشویی را دارا هستند و مهارت‌های فنی لازم برای تعمیر اجزای مکانیکی و الکتریکی مختلف این دستگاه ها را دارند. به همین دلیل ما آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را برای شما عزیزان پیشنهاد میکنیم تا شما بتوانید بدون نیاز به حضور تکنیسین، خودتان اقدام به تعمیر ماشین خود کنید.

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی بسیار استفاده خانه است و تقریباً هفت روز هفته و هر روز سال دست‌کم روزی یک بار و بعضی از روزها حتی دوبار یا بیشتر نیز از آن استفاده می شود. به همین دلیل است مراقبت و تعمیر آن باعث استفاده مجدد و طول عمر بیشتر آن می‌شود.

در واقع ماشین ظرفشویی یک وسیله‌ ساده است و در صورتیکه شما دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را سپری کنید میتوانید به راحتی وارد بازار کار این حوزه شوید و یا اینکه ماشین ظرفشویی خود را خودتان تعمیر کنید.

 با این وجود، گاهی ممکن است مشکل پیچیده تری در دستگاه ایجاد شود که دراین صورت بهتر است با یک تکنیسین ماهر تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

در طول عمر یک ماشین ظرفشویی، احتمال خراب شدن قطعات مختلف این دستگاه وجود دارد و به دلایل گوناگونی ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کند. از جمله این موارد می‌توانیم به روشن نشدن دستگاه، سرریز ‌کردن آن یا بروز نشتی و همچنین کارکرد نامناسب دستگاه هنگام شستن یا خشک کردن ظروف اشاره کنیم.

عملکرد ماشین ظرفشویی

فرآیند کاری ماشین ظرفشویی به‌طور کلی شامل مراحل زیر است:

  1. آب از حوضچه پایینی دستگاه، که قسمتی از زیر قفسه پایینی آن است، توسط یک المنت حرارتی فلزی به دمای حدود ۱۴۰ درجه فارنهایت یا ۶۰ درجه سانتیگراد گرم می‌شود.
  2. سپس، بازوهای آبپاش آب گرم را با همراهی مواد شوینده به ظروف پخش می‌کنند.
  3. پس از آبکشی اول، المنت حرارتی دوباره فعال می‌شود تا ظروف را خشک کند.

این فرآیند نشان می‌دهد که ماشین ظرفشویی باید برای کار با دما و فشار آب بالا مناسب باشد. همچنین، به دلیل اهمیت عملکرد اساسی آن، هر گونه مشکل در آب‌بندی یا سایر قسمت‌ها می‌تواند باعث نشت آب و از دست رفتن حرارت شود.

خاموش کردن کلید برق ماشین

لوله آب زیر سینک آشپزخانه را بسته و توجه داشته باشید که لوله‌های تخلیه و تغذیه ماشین ظرفشویی جدا شده باشند و دستگاه از برق جدا شده باشد.

ابتدا در دستگاه ظرفشویی را باز کنید. سپس پیچ وسیله نگه‌دارنده را در نقطه اتصال به قاب فلزی یا کابینت آشپزخانه باز کنید.

سعی کنید دستگاه را به سمت خود بکشید تا دستتان جایگاه مناسبی برای گرفتن دستگاه داشته باشد. سپس با دو طرف دستگاه را گرفته و آن را به آرامی به سمت چپ و راست تکان دهید.

توجه داشته باشید که هنگام خارج کردن دستگاه از جایگاه، آن را به طور کامل باز نکنید و از واژگونی آن جلوگیری کنید. علاوه برآن اگر قصد دارید درب دستگاه را باز کنید، بهتر است دستگاه را تا نیمه به درون جایگاه یا محفظه ببرید تا از واژگونی جلوگیری شود.

مزیت های آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی مزیت های بیشماری دارد چراکه امروزه انواع مختلفی از ماشین های ظرفشویی در بازار وجود دارند و هر ماشین ظرفشویی با توجه به کیفیت ساخت، برند و کاربردهایش قیمت متفاوتی نسبت به سایر رقبا دارد اما از آنجاییکه ماشین های ظرفشویی روزانه چندین مرتبه مورد استفاده قرار میگیرند، قطعات آنها به سرعت فرسوده می شود و زود زود نیاز به تعمیر دارند، بنابراین ما سعی کردیم در ادامه ۳ تا از مهمترین مزیت های آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را بطور مفصل توضیح دهیم.

صرفه جویی در هزینه تعمیرات

اولین مزیت آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی ایجاد صرفه جویی جویی در هزینه تعمیرات ماشین است چراکه امروزه تعمیر ماشین ظرفشویی به عنوان یک شغل تخصصی شناخته می شود و هرکسی قادر به انجام آن نیست. بنابراین تعمیرکاران با تجربه هزینه هنگفتی بابت تعمیر ماشین از شما دریافت میکنند.

این در حالی است که اگر شما خودتان با این هنر آشنایی داشته باشید، نیازی به پرداخت هزینه هنگفتی بابت اعزام تعمیرکار به محل خود و تعویض قطعات و دستمزد تعمیرکار ندارید بلکه خودتان میتوانید اقدام به تعمیر ماشین خود کنید.

افزایش طول عمر ماشین

دومین مزیت تعمیر ماشین ظرفشویی افزایش طول عمر ماشین است به این مفهوم که اگر قطعه ای از ماشین شما خراب شود و شما دوباره آنرا ترمیم کنید، نیازی به خرید و نصب یک ماشین جدید نیست بلکه با تعویض آن قطعه می توانید دوباره از ماشین استفاده کنید.

علاوه برآن، آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به شما کمک میکند هر وقت که ماشین ظرفشویی شما دچار نقص فنی شود، آنرا ترمیم کنید که این کار به خوبی طول عمر ماشین شما را افزایش میدهد.

کسب درآمد به عنوان یک شغل

سومین مزیت آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی که درینجا توضیح دادیم، کسب درآمد به عنوان یک شغل پردرآمد است البته بسیاری از عزیزانی که قصد شرکت در کلاس های آموزشی تعمیر ماشین ظرفشویی را دارند، آموزش یک شغل جدید است.

خوشبختانه شما میتوانید با یادگیری نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی به عنوان یک متخصص در شرکت ها استخدام شوید و درآمد داشته باشید و یا اینکه بصورت انفرادی کار کنید و با تعمیر ماشین های ظرفشویی دیگران، پول دریافت کنید و درآمد بالایی داشته باشید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

 تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

اگر ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و میخواهید بدون اینکه ماشین خود را از جایش بیرون آورید و تعمیرگاه ببرید، میتوانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل شرکت فنی شو استفاده کنید.

ما تعمیرکاران سیاری داریم که بصورت سیار در سراسر تهران و حومه فعالیت میکنند و آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشند، کافیست تا سفارش خود را در سایت فنی شو ثبت کنید.

همچنان ما در این آموزشگاه صفر تا صد تعمیر ماشین ظرفشویی را آموزش میدهیم بطوریکه شما بتوانید خودتان ماشین خود را در منزل تعمیر کنید.

هزینه دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

هزینه دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی بستگی به شرایط ثبت نام و امکانات آموزشگاه دارد اما ما در آموزشگاه فنی شو سعی کردیم با استفاده از تجربه چندساله خود دراین عرصه و با استفاده از بهترین متدها، دوره های پروژه محور را برای شما عزیزان برگزار کنیم تا شما عزیزان بتوانید یکبار برای همیشه یادبگیرید.

علاوه برآن، هزینه آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی برای بار اول برای شما یک سرمایه گذاری است چراکه شما یکبار پول پرداخت میکنید اما یک شغل جدید و پردرآمد یاد میگیرید که میتوانید برای همیشه از آن کسب درآمد کنید.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی در آموزشگاه فنی شو

آموزشگاه فنی شو از چندسال بدینسو سعی کرده است با کمک اساتید با تجربه و در همکاری با سازمان های کاریابی معتبر، تعداد بیشماری از دانش آموزان عزیزی که به دنبال یادگیری شغل های پردرآمد هستند، جذب کند.

همچنان ما افتخار داریم که طی این چند سال فعالیت موفق خود دراین عرصه دانشجویان بسیاری را راهی بازار کار کنیم و صد البته خبر خوب این است که ما پس از فراغت دانشجویان عزیز خود به آنها مدرک رسمی فراغت از سازمان فنی حرفه ای اعطا میکنیم که به راحتی بتوانند وار بازار کار شوند.

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

محدودیت سنی: ندارد

حداقل مدرک تحصیلی: سیکل

جنسیت: آقا/خانم

پیش نیاز: ندارد

پایان خدمت: نیاز ندارد

محل برگذاری: تهران

ثبت نام در دوره تعمیر ماشین ظرف شویی

نظر هنر جویان درباره آموزشگاه فنی شو

مزایای دوره آموزش تعمیر ماشین ظرف شویی

راه های ارتباطی جهت مشاوره

شما هنر آموزان عزیز میتوانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

کارشناسان ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند

شماره های تماس:

09120861798

09190189432

09102941798

09128931476