آموزش تعمیر کولر گازی و اسپیلت

کولر گازی یکی از پرکاربردترین وسایل برقی است که با قابلیت خنک کردن فوری و مؤثر، فضای داخلی خانه را سرد میسازد. در واقع، هوای خنکی که از آن پخش می شود، به شما احساس تازگی و شادابی می‌دهد همچنان استفاده از این وسیله پرکاربرد به شما کمک میکند در فصل سرما خانه خود را گرم نگهدارید به این مفهوم که شما در فصل زمستان نیازی به استفاده از بخاری ندارید.

کولر گازی با طراحی انعطاف‌پذیر و حجم کم خود، به شما این امکان را می‌دهد که یونیت های داخلی و خارجی را به صورت مجزا نصب کنید. این ویژگی به شما کمک میکند بهترین مکان را برای نصب کولر گازی خود انتخاب کنید.

این دوست وفادار، با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن، به شما کمک میکند تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید، از هوای خنک لذت ببرید و همزمان از محیط زیست حفاظت کنید.

آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی

نصب کولرگازی بطور کلی کار سختی نیست اما در مراحل نهایی نصب و سیم کشی آن باید بسیار دقیق باشید و تجربه کار با این سیستم سرد کن و گرم کن را داشته باشید. در ادامه چند مرحله برای نصب کولر گازی بیان شده است:

1- تعیین محل مناسب برای کولر گازی

اولین و در واقع مهمترین مرحله برای نصب کولر گازی، تعیین مکان مناسب برای کولر است چراکه اگر کولر گازی را در محلی نصب کنید که فضای مناسب برای هواکشی نداشته باشد و لوله کشی دشوار باشد، کولر گازی شما پس از مدت کوتاهی خراب می شود.

در آموزش نصب کولر گازی به دانش آموزان تأکید می شود که کولر گازی را در مکانی از خانه نصب کنید که حداقل ۲ متر از کف زمین فاصله داشته باشد و از سمت بالا و جانبین حداقل ۳۰ سانتی فضای باز داشته باشد چراکه کولر گازی به فضای کافی در اطراف خود نیاز دارد، در ضمن در هنگام تعمیر کولر گازی این فضای باز باعث می شود کار به راحتی انجام شود.

علاوه بر این ها، کولر باید در جایی نصب شود که امکان سوراخ کردن دیوار به فضای بیرون باشد تا بتوانید لوله های تخلیه و لوله اتصال به کمپرسور را از داخل آن عبور دهید.

نکته مهم دیگری که نباید فراموش شود این است که کولر گازی خود را در جایی نصب کنید که سیم آنتن ماهواره، تلویزیون و دیگر دستگاه های برقی نزدیک آن نباشد، چرا که نزدیکی این دستگاه ها با کولر گازی باعث کاهش عملکرد کولر می شود.

2- نصب براکت کولر گازی

دراین مرحله پس از تعیین مکان کولر، باید براکت را در جایگاه خودش روی دیوار نصب کنید البته به خاطر داشته باشید که در هنگام نصب براکت روی دیوار، از تراز استفاده کنید و میزان بودن براکت را تعیین کنید سپس پیچ های براکت را با استفاده از دریل محکم کنید.

همچنان فراموش نکنید که شما باید در فاصله ۱۰ سانتی از براکت، سوراخی روی دیوار ایجاد کنید که به سمت بیرون (تراس یا کوچه) باز شود تا شما بتوانید لوله های مبرد و تخلیه کولر را از آن عبور دهید و به سیستم کمپرسور وصل کنید.

پس از نصب براکت باید از محکم بودن آن حتما مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که براکت مورد نظر توانایی نگهداری دستگاه را دارد، سپس دستگاه را روی براکت جاسازی کنید.

3- لوله کشی کولر گازی

پس از جاسازی دستگاه کولر گازی روی براکت نوبت به لوله کشی آن میرسد، دراین مرحله شما باید لوله مبرد و لوله تخلیه را باهم از داخل سوراخ ۷ سانتی روی دیوار عبور دهید. توجه داشته باشید که ما در مرحله نصب براکت گفتیم که کولر باید در مکانی نصب شود که امکان سوراخ کردن دیوار باشد.

حالا شما باید لوله های مبرد و تخلیه کولر را بطور منظم چسپ بزنید و از داخل دیوار عبور دهید. حواس تان باشد که لوله ها را بطوری عبور دهید که تاب نخورند و صاف بمانند تا فرآیند تخلیه به راحتی صورت بگیرد.

4- نصب سیستم کمپرسور و سیم کشی

آخرین مرحله آموزش نصب کولر گازی، نصب سیستم کمپرسور و سیم کشی آن میباشد. در این مرحله شما باید سیستم کمپرسور خود را در یک فضای مناسب نصب کنید و روی پایه آن محکم کنید.

توجه داشته باشید که کمپرسور خود را در یک مکانی دور از نم، رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب نصب کنید و از ورودی آب باران و وزش باد شدید به داخل آن خودداری کنید.

علاوه برآن، اگر شما قصد دارید همزمان چندین کولر گازی داشته باشید و تمام کمپرسور ها را در یک مکان نصب کنید، باید حداقل برای هر کمپرسور یک متر فضای خالی ایجاد کنید به این مفهوم که کمپرسور های شما باید حداقل یک متر از هم فاصله داشته باشند.

دلیل اینکه شما باید این فاصله را برای کمپرسور ها ایجاد کنید این است که سیستم های داخل کمپرسور ها با جذب هوای بیرون و تبدیل آن به هوای سرد و گرم میتوانند فضای داخل خانه را گرم و یا سرد کنند و در عین حال هوای داخل محیط را به بیرون منتقل کنند.

در صورتیکه کمپرسورها نزدیک هم باشند، نمیتوانند هوای تازه بیرون را به یونیت داخلی بفرستند چراکه هر کمپرسور هوای تهویه شده داخلی کمپرسورهای دیگر را جذب میکند و دوباره همان هوای آلوده را به داخل میفرستد. بنابراین شما باید به کمپرسورهای خود فضای کافی بدهید.

آموزش تعمیر کولر گازی 

کولر گازی یکی از پر استفاده ترین وسایلی است که تقریبا در هر خانه ای استفاده می شود به همین دلیل آموزش تعمیر کولر گازی دیواری تقاضای بسیاری دارد البته باید یاد آور شویم که تعمیر کولر گازی مانند نصب آن آسان نیست چراکه این دستگاه از اجزای برقی کوچک و بزرگی ساخته شده است و تعمیر این دستگاه نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید آموزش تعمیر کولر گازی دیواری را فرا بگیرید، ما در آموزشگاه فنی شو بهترین آموزش ها را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

این دوره بصورت حضوری میباشد و اساتید ما با تجربه سعی کرده اند با استفاده از متدهای روز دنیا بهترین آموزش ها را برای شما عزیزان آماده کنند. همچنان پس از فراغت از این دوره یک سند معتبر از سازمان فنی حرفه ای به شما عزیزان اعطا خواهد شد که در پایان این مقاله بیشتر توضیح داده ایم.

هزینه آموزش تعمیر کولر گازی

هزینه آموزش تعمیر کولر گازی با توجه به شرایط مختلف از جمله تعداد ساعات تدریس، کیفیت تدریس و شرایط مراکز آموزشی متفاوت است اما از آنجاییکه اکثر دوره های آموزشی آنلاین نمیتوانند موضوعات آموزشی فنی را بطور کامل پوشش دهند، شرکت کردن در بسیاری از این دوره ها باعث هدر دادن وقت، انرژی و پول شما می شود.

 دوره حضوری آموزش تعمیر و نصب کولر گازی فنی شو به شما کمک میکند تمام مفاهیم را بصورت عملی یاد بگیرید.  ثبت نام دراین دوره به عنوان یک سرمایه گذاری اولیه برای شما محسوب می شود چراکه یادگیری مفاهیم کاربردی این دوره به شما عزیزان کمک میکند پس از فراغت از این دوره وارد بازار کار شوید و درآمد بالایی داشته باشید.

برای ثبت نام در دوره های حضوری آموزش نصب و تعمیر کولر گازی کافیست تا وارد آموزشگاه فنی شو شوید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آموزش تعمیر کولر گازی رایگان

امروزه پلتفرم های مختلفی از جمله یوتیوب و وبسایت های مختلف هستند که پکیج های آموزش تعمیر کولر گازی رایگان ارائه میدهند اما این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از آموزش های رایگان کامل نیستند و مفاهیم اصلی را بیان نمیکنند، بهتر است وقت خود را صرف یادگیری آموزش های رایگان نکنید بلکه با ثبت نام در دوره های پیشرفته حضوری، این هنر را بصورت حرفه ای بیآموزید و از آن درآمد کسب کنید.

مزایای آموزش تعمیر کولر گازی

آموزش تعمیر کولر گازی، به شما کمک میکند با تمام جزئیات فنی و الکتریکی این دستگاه‌ها آشنا شوید. خوشبختانه با این مهارت، شما می‌توانید به عنوان یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای در زمینه تاسیسات فعالیت کنید و درآمد داشته باشید. ما در ادامه برخی از مهمترین مزیت های آموزش تعمیر کولر گازی را توضیح داده ایم.

۱. شناخت اجزاء کولر گازی

یادگیری تعمیر کولر گازی به شما این امکان را می‌دهد که با اجزاء مختلف این دستگاه آشنا شوید. شما دراین دوره آموزشی از تعمیر و نصب کمپرسور گرفته تا سیستم مبرد و اتصال کمپرسور با یونیت داخلی، به تفصیل با اجزاء اصلی این دستگاه آشنا می‌شوید.

۲. تشخیص و رفع اشکالات فنی

با یادگیری تعمیر کولر گازی، مهارت تشخیص و رفع اشکالات فنی دستگاه کولر گازی را به دست می‌آورید و این امکان به شما داده می‌شود تا به صورت حرفه ای مشکلات فنی دستگاه را تشخیص داده و به بهترین شکل ممکن برطرف کنید.

۳. تنظیم و بهینه‌سازی عملکرد

با آموزش تعمیر کولر گازی،  شما می‌توانید عملکرد این دستگاه را به بهترین شکل تنظیم و بهینه‌سازی کنید به این مفهوم که از تنظیمات دما تا فشار مبرد و تنظیم میزان سرمایش و گرمایش همه را با دستان خود بطور کامل کنترل خواهید کرد.

۴. تسلط بر تکنولوژی هوشمند

کولر گازی‌های مدرن از تکنولوژی‌های هوشمند برخوردارند بنابراین با یادگیری تعمیر این دستگاه های مدرن، شما قادر خواهید شد تا با این تکنولوژی‌ها که به کاربران امکانات کنترل هوشمند می‌دهند، به بهترین نحوه ممکن کار کنید.

۵. ایجاد فرصت شغلی شگفت انگیز

یادگیری تعمیر کولر گازی می‌تواند نقطه شروعی برای ایجاد فرصت‌های شگفت انگیز در زمینه تاسیسات باشد. این مهارت به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان یک تعمیرکار مستقل و حرفه‌ای به بازار کار وارد شوید و درآمد بالایی داشته باشید.

یادگیری تعمیر کولر گازی یک سفر جذاب به دنیای تکنولوژی و مهندسی است که با آن می‌توانید به چالش‌های فنی پیچیده بپردازید و به دستاوردهای جدید در عرصه تعمیرات فنی دست پیدا کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که یکبار سری به آموزشگاه فنی شو بزنید و نتایج فوق العاده ای که کارجویان ما بدست آورده اند را مشاهده کنید، ما علاوه بر اینکه آموزش های کامل این دوره را بطور پروژه محور به شما عزیزان ارائه میدهیم، پس از اتمام دوره یک سند رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور به شما تقدیم میکنیم تا شما بتوانید از مزیت های آن از جمله کار در کشور های خارجی، کار در داخل ایران و تأسیس استارتآپ شخصی بهره مند شوید.

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

محدودیت سنی: ندارد

حداقل مدرک تحصیلی: سیکل

جنسیت: آقا/خانم

پیش نیاز: ندارد

پایان خدمت: نیاز ندارد

محل برگذاری: تهران

ثبت نام در دوره تعمیر انواع کولر گازی و اسپلیت

آموزش تعمیر کولر و اسپیلت گازی

نظر هنر جویان درباره آموزشگاه فنی شو

مزایای دوره آموزش تعمیر انواع کولر گازی و اسپلیت

راه های ارتباطی جهت مشاوره

شما هنر آموزان عزیز میتوانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

کارشناسان ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند

شماره های تماس:

09120861798

09190189432

09102941798

09128931476