آموزش نصب و تعمیر جک پارکینگ

جک پارکینگ به عنوان یک فناوری نوین در حوزه پارکینگ‌های شهری و فضاهای محدود، با مزایای فراوانی همراه است که به بهبود و بهره‌وری این فضاها کمک می‌کند.یکی از مهمترین خوبی‌های جک پارکینگ، بهینه‌سازی فضا است. با استفاده از این تکنولوژی، امکان پارک کردن خودروها به صورت افقی یا عمودی در فضاهای محدود را فراهم می‌آورد. این بهینه‌سازی منجر به افزایش تعداد خودروهای قابل پارک در یک فضا مشخص و در نتیجه، بهره‌وری بیشتر از فضاهای پارکینگ را به دنبال دارد.

آموزش نصب جک پارکینگ

برای نصب جک پارکینگ باید ابتدا اندازه گیری دقیق انجام دهیم به این مفهوم که در ابتدا باید پایه ها را با فاصله ای حدوداً ۱۸ سانت از دیوار نصب میکنیم تا قدرت باز و بستن جک افزایش یابد.

در مرحله بعد، پس از نصب پایه ها به دیوار، جک را به پایه ها متصل کنید، سپس درب را تا جایی که میخواهید باز شود، باز کنید و پایه های جلویی را دقیقا در همان ناحیه نصب کنید، البته دقت کنید که در هنگام نصب، پایه ها و جک ها بطور کامل باهم همتراز باشند.

برنامه ریزی مدار فرمان جک بصورت اتوماتیک

برای برنامه ریزی در مدار فرمان جک یال چند روش وجود دارد اما ما دراینجا بهترین روش را به شما توضیح داده ایم:

برای برنامه ریزی مدار فرمان شما باید ابتدا ریموت کنترل ها را به مدارفرمان معرفی کنید یا به اصطلاح بشناسانید، برای اینکار شما باید روی برد دستگاه، دکمه Learn را فشار دهید تا چراغ کناری آن روش شود، سپس دکمه بالایی ریموت را فشار دهید تا باهم ست شوند.

علاوه برآن، برای تنظیم اتوماتیک بازوهای جک پارکینگ باید مطمئن شوید که سیم ها باز و بسته را بطور کامل و درست متصل کرده اید که برای درک این موضوع نیز کافیست تا جک ها را خلاص کنید و درب ها را تا نیمه باز نمایید، سپس جک ها را از حالت خلاصی درآورید، در نهایت وقتی دکمه روی ریموت را فشار میدهید، درب ها باید بطور اتوماتیک باز شوند که در غیر اینصورت شما باید سیم کشی را دوباره و بطور درست انجام دهید.

تعیین پیش فرض ها

حال که نوبت به تعیین پیش فرض ها رسیده است، شما باید از روی برد دستگاه یکبار دکمه A را بزنید تا گزینه DF بر روی چراغ کناری نمایان شود، سپس دکمه B را فشار میدهید تا D2 برای درب های دولنگه، D1 برای درب های تک لنگه و D0 برای درب های تک لنگه با شرایط خاص نمایان شود.
همچنان شما میتوانید پیش فرض مورد نظر خود را با فشار دان گزینه C ذخیره کنید.

در حالت اولیه اگر پیش فرض را روی حالت D2 قرار دهید، برای نصب جک برای یک درب دو لنگه نیازی به تعیین پیش فرض نیست و شما میتوانید بلافاصله پس از اتصال درست سیم ها و اتصال برق، اقدام به تنظیم اتوماتیک بازوهای جک پارکینگ کنید.

تعیین پیش فرض D2 برای درب های دو لنگه

خب برای تنظیم اتوماتیک بازوها از کجا شروع کنم؟ برای شروع تنظیم اتوماتیک ابتدا باید درب ها را در حالت بسته قرار دهید، سپس از روی مدارفرمان دکمه D یا Auto را بزنید و نگهدارید که بلافاصله پس از چند ثانیه درب ۱ شروع به حرکت میکند که البته برای رفته روی دور آهسته کافیست تا یکبار دکمه بالایی روی ریموت را فشار دهید و برای متوقف کردن درب یکبار دیگر همان دکمه را فشار دهید.

پس از متوقف شدن درب یک، بلافاصله درب دوم شروع به حرکت میکند. برای رفتن روی دور آهسته و حالت توقف، کافیست تا مانند مرحله ای درب یک، دوبار دکمه بالایی روی ریموت را فشار دهید.

در نتیجه بازوها تنظیم می شوند و متوجه می شوید که هردو درب بطور اتوماتیک بسته می شوند.

تعیین پیش فرض D0 برای درب های تک لنگه ای که در شرایط خاطی قرار دارند

شاید شما هم در اکثر برندهای جک موجود در بازار متوجه شده اید که بازو های جک درب های تک لنگه گاها به خاطر شرایط نامطلوب در هنگام بستن با سرعت آهسته قادر به بستن قفل برقی نیست و نیاز به یک فشار نهایی دارد اما خوشبختانه ما میتوانیم در جک مدل یال این مشکل را برطرف کنیم:

دراین مورد شما باید قبل از تنظیم اتوماتیک، پیش فرض را روی D0 قرار دهید و بعد تنظیم کنید که دراین حالت سرعت در نظر گرفته شده برای باز شدن افزایش میابد و جک تنظیم می شود.

بستن اضطراری درب جک پارکینگ در هنگام بروز خطای چشمی

متأسفانه یکی از معضلات بزرگ در حوزه نصب کرکره برقی و جک پارکینگ، خرابی چشمی درب و مشکلات بعد از آن است که بعد از خرابی چشمی، درب ها باز می شوند اما بسته نمی شود. برای رفع این مشکل، شما میتوانید دکمه ریموت را برای مدت ۵ ثانیه نگهداشته و رها کنید، سپس یکبار دیگر دکمه اول ریموت را بزنید تا درب ها بسته شوند.

جک درب پارکینگ

تعمیر جک های پارکینگ دو لنگه

جک های پارکنیگی معمولا از یکسری قطعاتی تشکیل شده اند که به دو نوع قطعات مکانیکی و الکترونیکی تقسیم بندی می شوند. قطعات الکترونیکی طول عمر مفیدی دارند و در صورتیکه برق بطور دائم در مدارشان وجود داشته باشد، خرابی نمی شوند اما آنچه باعث خرابی قطعات برد جک پارکینگ و دیگر قطعاتش می شود، نوسان برق و قطع و وصل آن است.

علاوه برآن، یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی برد جک های پارکینگ دو لنگه می شود، رطوبت است، به ویژه در مناطقی که رطوبت هوا بسیار زیاد است یا در مواردی که آب روی آنها ریخته می شود، به سادگی خراب می شوند.

جک های پارکینگ دو لنگه و تک لنگه در دو تیپ قرار دارند: الکترو مکانیک و الکتروهیدرولیک
جک های الکترو مکانیک از استهلاک بیشتری برخوردار هستند و پس از پایان طول عمر مفید خود نیاز به تعمیر دارند و همینکار باعث می شود درب های پارکینگی نیاز به تعمیر زودهنگام داشته باشند.

اما جک های الکترو هیدرولیک به راحتی خراب نمی شوند و طول عمر مفیدی دارند اما در صورتیکه خراب شوند، هزینه سرویس و نگهداری بسیار بالایی دارند. بنابراین باید با تعمیر جک پارینگ آشنایی داشته باشیم.

راه حل آموزش تعمیر جک پارکینگ

یکی از اختلالات متداولی که ممکن است در کارکرد جک‌های پارکینگ رخ دهد، مربوط به باز و بسته نشدن درب‌ها است. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. گاهی اوقات دلیل آن نهایتاً به خرابی یا انقضای باتری ریموت مربوط باشد که باعث بی‌توجهی به سیستم می‌شود.

همچنین، سنسورهای ایمنی ممکن است دچار مشکل شوند یا با موانعی در مسیر آنها مواجه شوند که باعث قطع ارتباط بین ریموت و سنسورها می‌شود.

این موضوع می‌تواند با بررسی وضعیت سنسورها و اطمینان از عدم وجود موانع در مسیر آنها، حل شود.

بررسی سیستم مرکزی جک پارکینگ به ویژه ریموت

در زمینه مشکلات سیستم مرکزی جک، خرابی‌ها و مشکلات در اجزای مختلف آن نیز می‌تواند مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند که باعث می شود شما نیاز به تعمیر جک پارکینگ داشته باشید.

علاوه بر خرابی ریموت، ممکن است سیستم مرکزی دچار مشکل شود. این سیستم شامل مدارها، بردها، رله‌ها و فیوزها است که هرکدام ممکن است دچار خرابی شوند و باز و بسته نشدن درب‌ها را تحت تأثیر قرار دهند.

برای بررسی این که مشکل از کدام بخش سیستم مرکزی جک می‌تواند باشد، می‌توانید با فشار دادن دکمه ریموت، به صدایی که سیستم تولید می‌کند، گوش کنید. در صورت عدم شنیدن صدای رله، ممکن است مشکل از این بخش باشد. همچنین، باید اطمینان حاصل کرد که فیوزهای مربوط به سیستم مرکزی در وضعیت عادی قرار دارند. در نهایت، خرابی سایر اجزای سیستم مانند سیم‌کشی، مدارها و بردها نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جک پارکینگ شود.

این طوری نیز می‌توان به دلایل مختلف و مشکلات متنوعی که باعث باز و بسته نشدن درب‌های جک پارکینگ می‌شوند، پرداخت.

تعمیر سیستم برق جک پارکینگ

یکی از دلایل شایعی که باعث عدم باز و بسته شدن صحیح درب‌های پارکینگ می‌شود، مشکلات در سیستم برقی جک می‌باشد.

زمانی که فیوزهای مورد نیاز برای تأمین جریان الکتریکی یا سیم‌کشی‌های انتقال دهنده آن به هر دلیلی قطع شوند یا خراب شوند، جک قادر به انجام وظیفه خود نخواهد بود و درب‌ها به‌طور صحیح باز یا بسته نخواهند شد.

علاوه بر این، اگر جریان‌های برقی یا فیوزهای موجود در مدار کنترل نیز دچار مشکل شوند، می‌توانند باعث مشکلات در عملکرد جک شوند. حتی خرابی و شکستگی خود جک نیز ممکن است عامل اصلی باشند. به هر حال، عدم توانایی در باز یا بسته شدن درب‌ها که نشان از نقص در عملکرد جک است، یکی از مشکلات رایجی در سیستم‌های پارکینگ با جک می‌باشد که نیازمند تشخیص دقیق و رفع مشکل است.

یکی از مشکلات پررنگی که ممکن است در سیستم‌های جک پارکینگ به وجود بیاید، عدم عملکرد صحیح درب‌های پارکینگ است که به طور کامل باز یا بسته نمی‌شوند. این مشکل معمولاً به علت ایراداتی در خود جک‌ها بوجود می‌آید.

۵ مشکل رایج در درب پارکینگ و راه حل تعمیر آن

اگرچه درب های پارکینگ به ویژه جک پارکینگ به دلایل مختلفی دچار نقص می شود اما ۵ مشکل رایج وجود دارد که درب های پارکینگ اکثراً با آن سرو کله میزنند و آموزش تعمیر جک پارکینگ به شما کمک میکند با استفاده از این راه حل ها بتوانید به راحتی جک درب پارکینگ خود را تعمیر کنید.

1- بسته نشدن درب باز شده پارکینگ

یکی از دغدغه‌های رایجی که ممکن است در مورد جک درب پارکینگ به وجود بیاید، مسأله‌ای است که درب به طور کامل بسته نمی‌شود و باز می‌ماند. این اتفاق معمولاً به دلیل عیب فنی در سیستم فتوسل (چشم ایمنی) درب اتوماتیک رخ می‌دهد. علت ممکن این مشکل ممکن است خرابی در مدارها و سیم کشی باشد یا حتی وجود موانع جسمی نظیر برگ درخت، کاغذ یا اسباب بازی در مسیر چشم ایمنی دو طرف درب باشد.

مهم است که در این مواقع به دقت عیب‌یابی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که مسیر حرکتی درب پارکینگ کاملاً پاک و خالی از هرگونه مانع است. به این ترتیب می‌توانیم از عملکرد صحیح و ایمنی درب پارکینگ اطمینان حاصل کنیم و از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری کنیم.

2- خرابی فلاشر جک درب پارکینگ

یکی از مهمترین مواردی که برای تعمیر جک پارکینگ باید در نظر داشته باشید، تعمیر فلاشر جک درب است که ممکن است بنابر دلایل مختلفی خراب شده باشد. زمانی که فلاشر شما از کار خارج می‌شود، نیاز است که لامپ آن را تعویض کنید. این کار ساده به نظر می‌رسد، اما ممکن است باعث بروز مشکلات متداولی در جک درب پارکینگ شود.

استفاده از لامپ با توان بیش از حد استاندارد می‌تواند به مرکز کنترل دستگاه آسیب برساند. همچنین، حواستان به درپوش فلاشر باید باشد. اطمینان حاصل کنید که درپوش به درستی در محل خود قرار گرفته است تا از ورود آب به داخل سیستم الکترونیکی جک درب پارکینگ جلوگیری شود. در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض سیم‌کشی فلاشر، بهتر است از خدمات مربوطه نمایندگی جک درب پارکینگ استفاده کنید.

3- خراب شدن ریموت کنترل

در صورتی که ریموت کنترل درب پارکینگ شما کار نمی‌کند، ابتدا با دیگر ساکنین ساختمان در ارتباط باشید و از کارایی ریموت‌های آنها سوال کنید. اگر فقط ریموت شما از کار افتاده است، به این نکته توجه کنید که هنگام فشار دادن دکمه‌های ریموت، آیا چراغ روشن می‌شود یا خیر.

در صورتی که چراغ روشن نمی‌شود و یا نور آن ضعیف است، ابتدا باتری ریموت را تعویض کنید. اما اگر هنگام فشار دادن دکمه‌های ریموت، چراغ روشن می‌شود ولی هنوز کار نمی‌کند، از ارسال دستورات متعدد به درب خودداری کنید. بهتر است با کارشناسان ما در نمایندگی جک درب پارکینگ تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنند.

4- گیر کردن لنگه های جک بایکدیگر

یکی از مسائل پردردسری که معمولاً در فهرست مشکلات رایج دربهای پارکینگ یافت می‌شود، گیر کردن لنگه‌های در به یکدیگر است.

این اتفاق اغلب به دلیل اختلاف کوچک زمانی بین حرکت لنگه شماره ۱ و لنگه شماره ۲ رخ می‌دهد. اما مشکل گیر کردن لنگه‌های درب ممکن است ناشی از خرابی یا فرسودگی لولاها نیز باشد. بنابراین، علاوه بر تنظیم مجدد زمان‌بندی لنگه‌های در، نیاز است که لولاهای درب نیز مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرند تا جلوی این مشکل گیرافتادن را بگیرند.

5- گم شدن ریموت کنترل

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما نیز اتفاق بیافتد، گم شدن ریموت درب پارکینگ است. این موضوع می‌تواند نگران‌کننده باشد، زیرا این ریموت در صورتی که به دست شخص ناشناسی بیفتد، می‌تواند امنیت ساختمان را به خطر بیاندازد. بنابراین، در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، اقدامات لازم را باید بلافاصله انجام دهید.

بهترین راه حل در این موقعیت، غیرفعال کردن ریموت گم شده است. این کار باعث می‌شود تا هر گونه سوءاستفاده از ریموت ممکن نشود و امنیت ساختمان حفظ شود.

برای غیرفعال کردن ریموت، باید رسیور دستگاه را ریست کنید و پروسه کددهی جدید را برای ریموت‌های موجود انجام دهید.
توصیه می‌شود که برای انجام این کار، از کمک یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه‌ای استفاده کنید. این افراد دارای تجربه و دانش لازم برای انجام این فرآیند هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا ریموت‌های جدید به درستی کدگذاری شوند و امنیت ساختمان حفظ شود.

مزایای آموزش تعمیر جک پارکینگ

جک درب اتوماتیک

آموزش تعمیر جک پارکینگ یکی از خدمات اساسی است که ما شرکت فنی شو برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. یادگیری نصب و تعمیر جک پارکینگ به شما کمک میکند یک مهارت اساسی به مهارت های شما افزوده شود و از مزیت های بسیاری بهره مند شوید. اگرچه آموزش تعمیر جک پارکینگ مزیت های بیشماری دارد اما ما در ادامه برخی از مهمترین مزیت های آموزش تعمیر جک پارکینگ را توضیح داده ایم.

کاهش هزینه های تعمیراتی

یکی از مزیت های مهم آموزش تعمیر جک پارکینگ کاهش هزینه های تعمیراتی است چراکه اگر شما با این حرفه آشنایی نداشته باشید، مجبور می شوید برای تعمیر درب پارکینگ خانه خود که معمولاً از قسمت جک خراب می شود، هزینه سنگینی بپردازید.

اما در صورتیکه شما آموزش جک پارکینگ را سپری کنید و با اینکار آشنایی داشته باشید، بدون اینکه نیازی به پرداخت هزینه های اضافی جهت تعمیر جک پارکینگ و اعزام تعمیرکار به محل خود بپردازید، میتوانید درب پارکینگ خود را تعمیر کنید.

کسب درآمد از آن به عنوان یک شغل

دومین مزیت آموزش تعمیر جک پارکینگ کسب درآمد به عنوان یک شغل است به این مفهوم که شما میتوانید یک پروژه های تعمیرات جک دیگران را انجام دهید و در ازای آن پول دریافت کنید.

از آنجاییکه روزانه صدها جک درب خراب می شود و نیاز به تعمیر دارد، شما میتوانید با تعمیر جک های پارکینگ روزانه حدود ۱ الی ۲ میلیون تومان درآمد داشته باشید و نیازی نیست به شغل دیگری مشغول باشید.

صرفه جویی در زمان و هزینه

آموزش تعمیر جک پارکینگ به شما کمک میکند علاوه بر اینکه در هزینه های تعمیرات درب خود صرفه جویی ایجاد کنید، از هدر رفت زمان خود برای نصب و تعمیر مجدد جک پارکینگ خود خودداری کنید.

این در حالی است که اگر شما خودتان با این کار آشنایی نداشته باشید، باید یک یا دو روز منتظر اعزام تعمیرکاران به محل کار یا منزل خود باشید و هزینه هنگفتی بابت آن پرداخت کنید.

قیمت آموزش تعمیر جک پارکینگ

قیمت آموزش تعمیر جک پارکینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله هزینه ایاب و ذهاب، هزینه دستمزد تعمیرکاران، هزینه تعویض قطعات جک و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد اما ما در آموزشگاه فنی شو با توجه به شرایط اقتصادی دانش آموزان عزیز و با توجه به تقاضای بازار در نظر داریم تا بهترین آموزش ها را با قیمت مناسب برای شما عزیزان فراهم کنیم.

خدمات تعمیر جک پارکینگ در تهران

در صورتیکه شما عزیزان به خدمات تعمیر جک پارکینگ در تهران و دیگر مکانها نیاز دارید، ما به شما شرکت تعمیرات مرکزی را پیشنهاد میکنیم. این شرکت با داشتن تعمیرکاران مجرب و با اخلاق میتواند بهترین خدمات تعمیر جک پارکینگ را با هزینه مناسب برای شما عزیزان ارائه دهد.

آموزش تعمیر جک پارکینگ در آموزشگاه فنی شو

آموزشگاه فنی شو یکی از بزرگترین و معتبرترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در کشور است که با داشتن اساتید با تجربه و امکانات تدریسی کامل سعی بر ارائه بهترین آموزش ها را به شما عزیزان دارد.

همچنان تیم فنی شو با کمک سازمان فنی حرفه ای کشور افتخار این را دارند تا که به اکنون به بیش از صدها دانش آموزش دراین عرصه مدرک فنی حرفه ای اعطا کرده اند و عده بسیاری از دانش آموزان را روانه بازار کار کرده اند.

ما همواره تلاش میکنیم بهترین ها را برای شما عزیزان فراهم کنیم تا شما عزیزان یک آینده شغلی ثابت، ایمن و شکوفایی داشته باشید.

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در دوره

محدودیت سنی: ندارد

حداقل مدرک تحصیلی: سیکل

جنسیت: آقا/خانم

پیش نیاز: ندارد

پایان خدمت: نیاز ندارد

محل برگذاری: تهران

ثبت نام در دوره تعمیر انواع جک پارکینگ

نظر هنر جویان درباره آموزشگاه فنی شو

مزایای دوره آموزش تعمیر جک پارکینگ

راه های ارتباطی جهت مشاوره

شما هنر آموزان عزیز میتوانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

کارشناسان ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند

شماره های تماس:

09128931478

09190189432

 8848-4088 (021)

09128931476